ASMENS DRAUDIMAS
TRANSPORTO
TURTO DRAUDIMAS
Lietuvos draudimas: butų savininkai pasikliauja kaimynais ir palankiu likimu
Šalies draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad beveik pusė (45 proc.) apklaustų Lietuvos daugiabučių gyventojų nesiima jokių priemonių, kad išvengtų nuostolių savo turtui – tai yra apsaugotų jį nuo gaisro, vagystės, trūkusių vamzdynų.

Labiausiai savo turtu nesirūpina klaipėdiečiai – net 62 proc. nieko nedaro, nes mano kad nieko nenutiks arba tikisi, kad nelaimė juos aplenks.

Daugiabučiuose gyvenančių žmonių apklausą „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“. Visoje Lietuvoje apklausus 615 daugiabučių gyventojų, paaiškėjo, kad labiausiai gyventojai pasitiki kaimynais ir galvoja, kad gerai sutardami su jais gali apsaugoti savo turtą, nes kaimynai, pastebėję vagį, jam sukliudys, o gyventojui išvažiavus – „užmes akį“ į paliktą butą ir įspės nelaimės atveju – pavyzdžiui, įvykus vandentiekio avarijai ir užliejus butą.
„Daugiabučių gyventojai, ypač vyresnio amžiaus – daugiau nei 45 metų labiau akcentavo gerus santykius su kaimynais, o jaunimas (18-35 m.) labiau linkę pasitikėti draudimo bendrove, kuri atlygins visus nuostolius jei butas buvo apdraustas. Tokie apklausos rezultatai atspindi mūsų žmonių požiūrį – vyresnieji vis dar mano, kad nelaimės atveju kas nors padės, pavyzdžiui valdžia ar savivaldybė, o jaunimas jau labiau orientuotas į klasikinį vakarietišką, skandinavišką požiūrį, kai linkstama drausti savo turtą ir tuo būdu išvengti neplanuotų nuostolių“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Apklausa atskleidė ir naudojamus apsaugos būdus pagal miestus: tarp kauniečių populiariausia priemonė apsaugai – įrengti signalizaciją (31 proc. kauniečių), Vilniuje gyventojai nurodė, kad gerai sutaria su kaimynais, padeda vieni kitiems, saugo bendrą turtą ir taip saugosi nelaimių daugiabučiuose (37 proc. Vilniaus gyventojų). Savo butą yra apdraudę 18 proc. apklaustųjų (daugiausia iš didmiesčių – Kaune – 28 proc.), o apdrausti bute esantį turtą linkę tik 7 proc. apklaustųjų ir daugiausia tokių yra taip pat Kaune – 13 proc.

Lietuvoje namų turto draudimas dar nėra populiari priemonė, siekiant apsisaugoti nuo nelaimių: apklausa atskleidė, kad net 45 proc. jų nesiima jokių priemonių turtui apsaugoti: 24 proc. nieko nedaro, nors ir mano, kad reikėtų, o dar 21 proc. yra įsitikinę, kad nelaimė juos aplenks ir jų būstui nieko nenutiks.

„Vis dėlto keisčiausia, kad kas ketvirtas apklausos dalyvis pasakė, kad jokių priemonių nesiima, nors ir mano, kad reikėtų kažkaip saugoti turtą. Čia pasitvirtina sena lietuviška išmintis, kad susirūpinama tik tuomet, kai sudega kaimyno troba“, – pastebi draudimo ekspertas.

„Lietuvos draudimas“ šiuo metu užima beveik 70 proc. Lietuvos būstų draudimo rinkos. Iš viso Lietuvoje yra apdraustas tik kas 10 butas.

„Lietuvos draudimas“ yra seniausia ir didžiausia draudimo bendrovė Lietuvoje, šiemet švenčianti 90 metų jubiliejų ir priklausanti pasaulinei draudimo grupei RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.
Naujienos pateiktos iš
Serveriai su nuolaida www.improlit.lt Serveriai su nuolaida