ASMENS DRAUDIMAS
TRANSPORTO
TURTO DRAUDIMAS
Lietuvos draudimas: rekordinė išmoka už gyvūnų draudimą
Šalies draudimo rinkos lyderė AB „Lietuvos draudimas“ pradeda atlyginti nuostolius nuo kiaulių maro nukentėjusiai UAB „Beržų kompleksas“. Šią savaitę bendrovei sumokėta 3 mln. litų, dar 250 tūkst. litų buvo išmokėta birželio viduryje.

„Lietuvos draudimo“ Draudimo rizikos ir žalų departamento direktoriaus Juliaus Kondrato teigimu, iš viso UAB „Beržų kompleksas“ yra išmokėta 3,250 mln. litų ir tai yra didžiausia „Lietuvos draudimo“ atlyginta žala šiais metais bei didžiausia išmoka už gyvūnų draudimą per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį.

„Keletą milijonų siekiančias žalas mūsų bendrovei tenka atlyginti kasmet, tačiau tai yra didžiausi kompensuoti nuostoliai už gyvūnams padarytą žalą per pastaruosius dvidešimt metų. Kokia bus galutinė išmokos suma galėsime pasakyti gavę tyrimo dėl kiaulių maro protrūkio išvadas, tačiau pirmąją išmokų dalį draudėjui išmokėjome praėjus vos mėnesiui nuo nelaimės. Šis įvykis dar kartą parodė, kad savanoriškas draudimas yra saugiausiais ir greičiausias būdas bendrovėms atsitiesti po patirtų nuostolių“, – teigia J. Kondratas.

Pasak jo, „Lietuvos draudimas“ turi patirties atlyginti tokio dydžio žalas ir visos procedūros yra vykdomos kartu su tarptautinėmis perdraudimo kompanijomis.

„Investicijos į patikimą perdraudimo apsaugą pastaraisiais metais ne kartą pasiteisino suteikdamos garantiją, kad klientams bus atlyginta ir daug kartų didesnė žala, tuo pačiu išlaikant stabilią, patikimą ir pelningą draudimo bendrovės veiklą bei užtikrinant visų kitų bendrovės klientų interesus. Planuodami savo veiklą ir rizikos valdymą esame sumodeliavę daugybę katastrofinių įvykių scenarijų ir gyvūnų epidemijos yra vienas iš jų“, – sakė J. Kondratas.

UAB „Beržų kompleksas“ generalinis direktorius Ramūnas Gudonavičius tvirtina, kad draudimo išmoka už kiaulių maro padarytus nuostolius bendrovei šiuo metu yra ypač reikalinga.

„Birželio viduryje gauta pirmoji išmoka buvo panaudota maro židinio likvidavimo išlaidoms padengti, o dabar gauti 3 mln. litų bus panaudoti atsiskaityti su elektros, dujų, vandens ir kitais tiekėjais, nes maras paralyžavo visą bendrovės veiklą, negavome planuotų pajamų ir susikaupė didžiulės skolos“, – teigė R. Gudonavičius.

Klasikinis kiaulių maras UAB „Beržų komplekso“ fermose buvo nustatytas birželio 1 dieną. Bendrovės duomenimis, ji iš viso utilizavo 23 976 kiaulių. Šiemet Lietuvoje užfiksuotas penktas šalies istorijoje klasikinio kiaulių maro protrūkis. Iki šiol kiaulių maro atvejai buvo užfiksuoti 1990, 1991, 1992 ir 2009 metais.

„Lietuvos draudimas“ yra seniausia ir didžiausia draudimo bendrovė Lietuvoje, šiemet švenčianti 90 metų jubiliejų ir priklausanti pasaulinei draudimo grupei RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.
Naujienos pateiktos iš
Serveriai su nuolaida www.improlit.lt Serveriai su nuolaida